Transmigrazione di fermenti d'amore

Teatr Dada von Bzdülöw
Transmigrazione di fermenti d'amore

Uniwersyteckie Centrum Kultury

sobota, 28 kwietnia, godz.18:00


SPEKTAKL ZAWIERA ELEMENTY NAGOŚCI 

Czas trwania: 58 min
Reżyser, choreograf, tancerz: Leszek Bzdyl
Choreografka, tancerka: Katarzyna Chmielewska
Choreografka, tancerka: Daniela Komędera
Choreograf, tancerz: Paweł Grala

W "Transmigrazione di fermenti d'amore" korzystamy z formy opowiadania i kłaniamy się włoskiej, sensualnej wrażliwości. Mamy nadzieję, że ten trop pomoże widzom bawić się witalnością, ironią i sentymentalizmem "Transmigracji miłosnych poruszeń". 
Zapraszamy widzów do teatru, w którym mówi się po włosku, czyli w języku, który już nic nie znaczy, bufonada i klaunada mieszają się z intymnością, a temperatura uczuć zależna jest od kierunku wiatru.
Leszek Bzdyl

Teatr Dada von Bzdülöw
Założony przez Leszka Bzdyla - reżysera i choreografa oraz Katarzynę Chmielewską - tancerkę i choreografkę; na scenie od 1992; niezależna grupa profesjonalnych tancerzy i aktorów inscenizujących spektakle we współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami kultury, takimi jak: Teatr Wybrzeże / Gdańsk; Klub Żak / Gdańsk; Dance Advance / Philadelphia, USA; Les Hivernales / Avignon, Francja; Stary Browar / Poznań; Teatr Nowy / Łódź; Fundacja Nuova / Poznań. Od 2008 roku reprezentowany przez Stowarzyszenie "Teatr Dada von Bzdülöw", z siedzibą w Gdańsku i związany z Teatrem Wybrzeże / Gdańsk /, gdzie regularnie wystawia wszystkie premiery i spektakle repertuarowe. Dotychczas  zespół stworzył już 50 spektakli, z powodzeniem prezentowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą.